Tarvas pusis Tammekaga, aga kaotas

AL7D2413

Jalgpalli Premium liiga 27. voorus võõrustas Rakvere JK Tarvas nädala eest Tartu Tammekat, kellele vannuti alla 1:3 (poolaeg 1:1).

Margus Martin

Mängu skoori avasid külalised juba 2. minutil, kui kaitsja eksimuse tulemusena jõudis sihile Kaspar Paur. Vaid neli minutit hiljem tasakaalustas väljakuperemeestest Juhan Jograf Siim efektse tabamusega seisu.

Skoor püsis viigis kuni kohtumise lõpuminutiteni, siis realiseerisid vastased penalti (87. minutil oli täpne Kristjan Tiirik). Üleminutitel pani matšile punkti 3:1 tabamusega Sander Kapper.

Meerits tuleb väravasuule

Selle nädala keskel leppisid JK Tarvas ja Eesti meeste jalgpallikoondise eest neljas mängus väljakul käinud Marko Meerits kokku, et 24aastane väravavaht kaitseb kuni hooaja lõpuni Lääne-Viru klubi värve.

Meerits alustas hooaega Hollandi esiliiga klubis FC Emmen, enne seda oli ta sama riigi kõrgliigaklubi Vitesse leival.

Rakvere JK Tarvas tegevjuht Reijo Kuusik tundis rõõmu Meeritsa liitumise üle. „See on omamoodi sõnum – jalgpalliklubi Tarvas on Eesti tippjalgpallis tõsiselt võetav võistkond ja oleme rõõmsad, et saame anda Markole võimaluse ennast siin uuesti üles töötada,“ lausus ta.

Marko Meerits märkis, et ehkki tema karjääri esimesed aastad täiskasvanute jalgpallis olid edukad – ta sai noorelt FC Flora esikindaks ja teenis välislepingu –, siis hiljem ei ole asjad soovitud moel toiminud. „Minu ambitsioonid ei ole kadunud,“ märkis Meerits. „Tahan saada tippväravavahiks ja murda tagasi Eesti A-koondisse, milleks on vaja julgust astuda vähemalt näiliselt samm tagasi. Tänan JK Tarvast mulle pakutud võimaluse eest taastada oma sportlik vorm ja saada mängupraktikat. Loodan, et saan kaasa aidata klubi ajaloo esimese Premium liiga hooaja väärikale lõpetamisele.“

Järgmises liigamängus siirdub JK Tarvas Tartusse, kus 9. septembril kohtutakse JK Tammekaga. Kodumurul on tarvalased taas esmaspäeval, 12. septembril, kui külla tuleb Paide Linnameeskond.

Plaanitakse koostööd ametikooliga

Jalgpalliklubi esindajad külastasid teisipäeval Rakvere Ametikooli, kus kohtusid kooli direktori Kuno Roobaga.

Klubi ja kooli juhtide kokkusaamine oli tingitud mõlemapoolsest huvist alustada koostööd, millega soovitakse siduda tulevikus tihedamalt haridust ja sporti.

„Kohtumise juures üllatas mind, et oleme ühest ja samast asjast isekeskis varem mõelnud,“ lausus Kuno Rooba. „Usun, et koostöös suudame kindlustada noored jalgpallurid mõne elukutsega, mis neile vajadusel ka peale jalgpallurikarjääri leiva lauale toob. Loodan, et meie koostööst kujuneb positiivne edulugu. Meie poolt on tahe olemas!“

JK Tarvas tegevjuht Reijo Kuusik märkis, et jõudude ühendamine ametikooliga aitab edaspidi avardada rohkemate noormängijate võimalusi tegeleda õpingute kõrvalt armastatud alaga. „Rakvere Ametikoolil on väga paljud vajalikud komponendid nii õppetöö kui ka treeningprotsessi edukaks ühendamiseks olemas,“ rääkis Kuusik. „Siin on korralik õppekompleks, majutus- ja toitlustusvõimalused, samuti staadion, mille kvaliteeti soovime ühiste jõupingutustega paari-kolme aasta jooksul parandada.“

Esimese nii-öelda jalgpallisuunitlusega klassi loomiseni loodetakse jõuda 2019. aastal. „See kõik nõuab väga palju tööd ja vaeva, kuid tänu koolipoolsele tõsisele huvile oleme tuleviku suhtes optimistlikud,“ lisas Reijo Kuusik.

Palliga on eelmisel kohtumisel Tammeka vastu värava löönud Tarva ründemängija Juhan Jograf Siim. Foto: Ain Liiva

Situatsioon Tarva ja Tammeka meeskonna vahel ilmestab kompromissitut võitlust. Foto: Ain Liiva