Vastne riigihalduse minister väisas Virumaad

mäggi 1

Hiljuti ametisse astunud riigihalduse minister Janek Mäggi kohtus kolmapäeva õhtul Rakvere Gümnaasiumi aulas rahvaga, et kõneleda teemal „Koli oma töökoht kodule lähemale“.

Liisi Kanna

Sissejuhatuseks kirjeldas Mäggi tegevusvaldkonda, millega riigihalduse ministrina seotud on – riigikinnisvara, haldusreform, riigireform. „Ma usun, et riigireformi mõte pikas perspektiivis on tõhus riik,“ märkis minister ning jätkas konkreetsemalt töökohtade Tallinnast välja viimise teemal.

„Rootsis näiteks läks töökohtade väljaviimise tulemusena ainult 25 protsenti inimesi kaasa nende töökohtadega, see tähendab seda, et inimesed jäid Stockholmi alles, aga töökohad viidi välja. Ja siis said valdavas osas tööd kohalikud inimesed ja see oligi tegelikult edu võti,“ tõi Mäggi eeskujuks Rootsi näite.

Mäggi märkis, et töökohtade ühte või teise maakonda toomise juures mängib olulist rolli ka kohapealne initsiatiiv – kohalike juhtide soov töökohti oma piirkonda tuua.

„Miks ma arvan, et töökoht on võtmeküsimus?“ püstitas minister küsimuse kohtumise põhiteema valiku üle. Ning vastas ise: „Ma arvan, et kui inimene saab töötada seal, kus ta reaalselt elab, siis ta on õnnelikum. Rakverest Tallinnasse võid käia aasta-kaks, aga lõpuks muutub tüütuks – ei tahaks sõidule aega kulutada.“

Ministri ettekande järel said sõna ka külalised. Kuigi ürituse ühe organiseerija Siert Kotka-Repinski hinnangul tuli ilusa ilma mõjul huvilisi loodetust vähem kohale, oli veerand saalist siiski inimesi täis ning kohati läks küsimustevoorus päris häälekaks vaidluseks.

Probleemid, mis inimesi huvitasid, kaldusid aga õhtu põhifookusest aeg-ajalt üsna kaugele ja jäid rohkem kohaliku omavalitsuse pädevusse, mistõttu paljudele küsimustele just Mäggi erakonnakaaslane Kotka-Repinski vastama pidi. Enim uuriti tasuta ühistranspordi kohta.

Ürituse lõpetuseks jagas vastne minister osalejatele oma luulekogusid „Hinge pealt ära“, kuhu Mäggi soovijaile ka autogramme andis.

Eelmisel päeval külasta minister Janek Mäggi aga Ida-Virumaad, kus kohtus omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega.

Riigihalduse minister Janek Mäggi Rakvere kohtumisüritusel.

Foto: Liisi Kanna