Kevadekuulutajad toovad külakostiks lõunamaiseid viise

laulumehed

Ansambel Kaunimate Aastate Vennaskond kuulutab kevadet kontserdituuriga “Kaunimad lõunamaised laulud”, tuues publikuni kirglikud rütmid ja romantilised meloodiad.

Selle aasta märtsis-aprillis tähistab tuntud meesansambel, mille praeguses koosseisus on Hannes Kaljujärv, Indrek Kalda, Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste ja Toomas Lunge, juba oma 23. sünnipäeva. Ansambli traditsiooniline naistepäeva- ja kevadkontserdituur leiab aset üheksandat korda. Kui varem on mehed laulnud näiteks kaunitest kuuekümnendatest või esitanud filmimuusika pärle, siis sel kevadel astutakse üles donide ja senjooridena.

Ansambli liikme Andres Dvinjaninovi sõnul laulavad nad oma kevadkontserdil alati naistest, meestest, armastusest ja kevadest. “Ühele on kevadekuulutajateks lõunamaalt saabunud linnud, teisele esimesed tänaval möirgavad tsiklid ja kolmandale meie,” naljatleb Dvinjaninov. Mehe sõnul on neil kõigil nende kahekümne kolme tegutsemisaasta jooksul kogunenud reisides hulganisti lõunamaiseid laule, mida nad publikuga nüüd jagada tahavad.

Dvinjaninov, kes on teadupärast ka reisisaadete juht, toob eraldi välja oma India- ja Tai-reisid: “Nende maade muusika ja eriti meloodiad on lihtsalt hämmastavad.” Dvinjaninovi hinnangul on lõunamaade rahvalaulud tohutult põnevad ja kirglikud ja nende kontserdil on kavas laule Hispaania, Mehhiko, Argentiina, Uruguay, Hawaii, Kreeka, Iisraeli, Tšiili, Ungari ja Horvaatia laulikutelt. “Lunge on käinud näiteks Jamaical ja Kuubal ning oskab neist maadest lähemalt rääkida”, lisab ta.

Mehe arvates peitubki nende ansambli võlu ilmselt selles, et nad on pea kõik laulvad näitlejad ja et lisaks musitseerimisele räägivad nad publikule laulude vahele ka humoorikaid lugusid. “Meie kontsertidel saab alati palju nalja, sest meile kõigile meeldib esineda,” arvab Andres Dvinjaninov.

Eva-Lotta Kivi

  1. märtsist kuni 7. maini annavad üle Eesti kontserte Toomas Lunge, Indrek Kalda, Andres Dvinjaninov, Hannes Kaljujärv ja Jüri Lumiste. Foto: Karlova Teater