Toasooja hind muutub Kundas pea iga kuu

kundasoojus

Kunda linnavalitsus teavitab pea iga kuu oma koduleheküljel elanikke uuest kaugkütte hinnast. Hinnakõikumised pole siiski suured. „Kõigub ühe euro piires,“ mainis linnapea Jüri Landberg.

Kuna Kunda kaugküte kasutab energiaallikana maagaasi, kipub ka hind sageli muutuma: see tuleneb euro ja dollari kursi muutusest, sest Venemaa müüb maagaasi just viimasena mainitud valuuta eest. „Euro ja dollari kurss on viimasel ajal stabiliseerunud ja seetõttu on gaasi hind langenud,“ lausus Landberg.

Aprillis sai linn müüa soojust piirhinnast odavamalt. Aprillikuu soojuse müügihinnaks kujunes vastavalt gaasi hinnale 73,63 eurot/MWh.

Konkurentsiametis hiljuti kooskõlastatud ülemine hinnapiir on samal ajal 78,10 eurot/MWh, mis on senikehtinust 1,34 euro/MWh võrra kallim. „Tõusu põhjuseks on kooskõlastuse taotlemise ajal kehtinud gaasi kõrgem hind, mõnevõrra langenud soojuse tarbimine ja need kulutused, mis on juba tehtud Kunda linna kaugküttesüsteemi üleviimiseks puiduhakkele,“ selgitatakse hinnapoliitikat Kunda kodulehel. „Rajatud on uus gaasikatlamaja, mis võimaldab pärast hakkekatlamaja valmimist vanad, 1981. ja 1984. aastal rajatud katlad seisma panna.“

Landberg usub, et kuna maagaasi hind on viimasel ajal langenud, ei pea kooskõlastatud piirhinda niipea rakendama. „Pigem prognoosime gaasi hinna languse jätkumist, mistõttu saame soojuse müügihinda alandada järgnevatel kuudel veelgi,“ ütles ta.

Konkreetne müügihind avaldatakse iga kuu alguses linna kodulehel.

Aivar Ojaperv