Uus keskus kutsub jooga ja astroloogiaga tegelema

valgesafiir1

Tervendamise keskus Valge Safiir on uus nimi Rakveres alternatiivsel moel tervist toetavate ja elus abistavate asutuste seas. Hakatuseks kustutakse inimesi joogatundi ja astroloogia töötuppa.

Maris Marko

Valge Safiir tegutseb Rakveres Rägavere tee 35. Endisaegses kontorihoones on keskuse tarbeks õdusalt sisustatud paar ruumi, mis pakuvad võimalusi nii privaatvestlusteks kui näiteks kümne inimese joogatunniks. Keskuse eestvedajad on Mari Sepp ja Inna Jänts. „Me oleme nõustajad ja vaimsed juhendajad,“ märkis Mari Sepp. Keskuse laiemat eesmärki võiks nimetada oravate rattast väljatoomiseks. „Meie töö on stressi maandamine, inimestele peale surutud tempo mahavõtmine. Seda kõike on liiga palju. Me peaksime õppima kuulama oma keha. Me nagu ei taha mõeldagi, et meil on olemas füüsis, millel on omad nõudmised ja vajadused. Just sellepärast ma joogat teengi.“

Jooga on lihtne

Mari Sepp juhendab Valge Safiiri hatha-jooga tunde. „Hatha-jooga on venituste ja füüsiliste harjutuste seeria. See on pigem algajatele mõeldud klassikaline jooga. See pole eriti raske ja sobib ka eakamatele inimestele. Tahan hakata eraldi tunde tegema ka pensionäridele. Nemad peavad kindlasti oma keha venitama ja lihaseid taastama,“ rõhutas Sepp, öeldes, et midagi rasket selles pole ja karta ei tasu. „Ei tasu mõelda, et kõik joogaõpetajad on mingid piitssaledad inimesed, kes panevad vabalt jala kõrva taha. Õpetaja on samasugune lihast ja luust inimene nagu teisedki, samasuguste lihaste ja valudega, oma ülekaaluga.“

Mari Sepp ise on sellele veenev tõestus. Väljaspool Valget Safiiri on ta täiesti tavaline keskealine emakeeleõpetaja, kelle salaoskustest otsa vaadates aimu ei saa.

Astroloogiline kaart

Lisaks joogale saab tervendamise keskuses Valge Safiir tegeleda astroloogiaga. „Sel hetkel, kui me sünnime, saame kaasa tähtede seisu, mis on täiesti individuaalne. Sünnikaardilt võib välja lugeda enam-vähem ammendamatut hulka informatsiooni,“ rääkis oma töövaldkonnast Inna Jänts. „Meie mõte on hakata seda kaarti ise koostama. Paneme lehed lauale, uurime välja, kus on meie päikesed, kus on meie kuud, arutleda koos selle üle ja kõik kenasti ka oma käega paberile joonistada. Kui oma käega joonistada, siis tekib hoopis teistsugune tunne ja suhe kaardiga kui seda lihtsalt arvutist välja printides.“

Astroloogiast lähtub ka tervendamise müsteerium, mida juhendab samuti Inna Jänts. See on grupikonstellatsioon, mis aitab esile tuua ja kõrvaldada inimesi takistavaid mõttevorme. Mingis mõttes on tegemist planeediseisude ja taevakaartide läbimängimisega. Mängul on juht, reeglina kaasatakse ka kogemustega mängijaid. Müsteerium on aga nii müstiline asi, et seda ei saagi ühes ajaleheartiklis lahti seletada. Lihtsam on kohale minna ja ise seda kogeda.

Vaimuni läbi keha

„Keha ja vaim on üks,“ rõhutasid Mari Sepp ja Inna Jänts. Ja terves kehas on terve vaim, ammu teada tõde. Neid mõtteid järgides nad toimetavadki. Joogatunnid toimuvad esmaspäeviti, teisipäeviti ja reedeti kell 18-19.30, esmapäeva hommikul kell 10 algab hommikujooga. Pärast joogatundi saab juua teed ja vestelda. Astroloogia töötoad toimuvad neljapäeviti kell 19-21. Valge Safiiriga saab ühendust telefonil 5841 6898 ja e-kirja teel aadressil keskus.valgesafiir@gmail.com. Keskusel on ka oma lehekülg Facebookis.

„Minu unistustes võiks meie keskus olla lahti kogu aeg ja inimesed võiksid tulla just siis, kui neile sobib või mugavam on,“ märkis Sepp. Esialgu tuleb aga toimetada võimaluste piires. Keskus on ju alles lapsekingades ja otsib omale sõpru.

 

Inna Jänts (vasakul) ja Mari Sepp peavad teelaua ääres plaane keskuse tuleviku üle. Foto: Maris Marko