Vabamu rändnäitus jõudis Rakverre

Sel nädalavahetusel, 2.-4. juulil on okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu interaktiivse rändnäitusega „Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust“ Rakveres linnuse parkimisplatsil.

„Näitusel on läinud väga kenasti, seni on olnud ta Pärnsu, Tallinas ja Valgas. Inimesed käivad vaatamas ja osalevad hea meelega aruteludes,“ rääkis Vabamu turundusjuht Ingrid Piirsalu.

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning igale vanusegrupile mõeldud näitus jutustab lugusid meie riigist ning demokraatiast ja mõtestab lahti vabaduse tähenduse. Ühtlasi saab näituse kaudu heita pilgu viimase 30 aasta sündmustele eluolus, poliitikas, popkultuuris, muusikas, keele arengus jne. Väljapaneku ühe osa moodustavad eraisikute saadetud fotod nende tähtsündmustest viimase 30 aasta jooksul.

Laupäeval, 3. juulil kell 13 toimub ka demokraatiatrenn MTÜ Demokraatiatrenn kogenud treenerite juhendamisel. Koos leitakse vastuseid küsimustele: kuidas leida ja kaasata mõttekaaslasi? Kuidas head ideed ellu viia?

Näitusele on oodatud ka väikeseid külastajaid, kellele on loodud eraldi lastenurk, kus saab vaadata värskelt valminud Piip ja Tuut videot, panna proovile oma teadmised ja tegeleda käeliste tegevustega!

Näitus on külastajatele tasuta, see on avatud Rakveres linnuse parkimisplatsil kell 11-20, viimasel päeval kuni kella 19ni.

Kuulutaja

Rändnäitus pakub uudistamisrõõmu igale eale. Foto: Aron Urb