Vabatahtlike seltsiliste liikumine pälvis aasta ennetustöö tunnustuse

Esmakordselt tunnustas Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA) sotsiaalala ennetustööd ning kümne nominedi seast valiti laureaadiks üle-eestiline vabatahtlike seltsiliste liikumine.

Teisipäeval ülemaailmsel sotsiaaltöötajate päeval pärjas ESTA Viljandi Pärimusmuusika Aidas möödunud aasta parimaid sotsiaalvaldkonna töötajaid ja valdkonda panustajaid. Maakond võib uhke olla lausa kahe tunnustuse üle. Aasta sotsiaaltöötajaks tunnistati Rakvere linna sotsiaalosakonna juht Kersti Suun-Deket ning ennetustöö tunnustuse pälvis üle-eestiline vabatahtlike seltsiliste liikumine.

Lääne-Virumaa vabatahtlike seltsiliste koordinaator Katrin Nõlvaks rääkis, et hetkeseisuga pakuvad maakonna seltsilised tuge 94 seltsi vajajale. „Suur töö on juba ära tehtud ja tänaseks seltsilised oma vajalikkuse tõestanud. Inimesed otsivad aktiivselt meiega kontakti. Nii need, kes soovivad seltsi pakkuda kui seltsi vajajad,“ kõneles Katrin Nõlvak ja selgitas, et seltsilised pakuvad vanemaealistele ja erivajadustega inimestele suhtlemisvõimalust ning toovad neid nelja seina vahelt välja. Näiteks käidi eelmisel kuul kinos filmi „Suvitajad“ vaatamas ja kõigi seltsi vajajate jaoks oli see esmakordne võimalus külastada Rakvere teatrikino.

Kuulutaja