Vallimäe vabaõhukeskust kaunistab tarkusekuul hologramm

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul plaanis linn kooliaasta algust tähistada suurejoonelise üritusega kõigi linna koolide osavõtul, aga kuna koroonaviirusega seonduvalt kehtivad ka vabas õhus veel kõigi tervise huvides piirangud, ei olnud võimalik Vallimäel ühisüritust korraldada.

„Mul on hea meel, et saime selle asemel ühendada kaks ideed ja saame kõiki koolijütse üllatada originaalse tervitusega Vallimäe väiksel laval,“ märkis Varek.

Kuna Vallimägi ja uuenenud vabaõhukeskus on populaarne paik nii rakverlaste kui linna külaliste seas, soovis linnavalitsus luua paigale atraktiivsust ja lisandväärtust ka sügis-talviseks hooajaks. „Nii sündis mõte luua Vallimäele innovaatiline ja originaalne 3D hologramm, mis pakub silmailu ja kutsub külastajaid jalutama ka pimedamal ajal,“ selgitas linnapea.

Hologrammi looja, KNM Eesti OÜ tegevjuhi Jan Škurinski sõnul on hologramm kolmes suunas ning elusuuruses inimese mõõtu igalt küljelt. „Poole aasta vältel näeb nii hologrammetendusi kui ka ennenägematuid kauneid visuaale, millega lisame juba ülimalt ilusale Vallimäe vabaõhukeskusele vaatamisväärust juurde. Hologramm on eriti ilus õhtusel ajal ning kindlasti on see täna meie üks uhkemaid projekte,“ rääkis Jan Škurinski.

Järgmiseks tuuakse vaatajateni Rakvere linna jaoks välja töötatud erilahedus.

Kuulutaja

Foto: Kaarel Leigri