Vallimäe vallutab punkmuusika

Augusti teisel nädalavahetusel, nädal pärast Rakvere Vallimäe vabaõhukompleksi avamist toimub seal suur juubelipidu, mille korraldajaks ansambli Süütu Vanaema kollektiiv.

Liisi Kanna

1980-ndate alul aktiivselt tegutsenud punkbändi Süütu Vanaema liikmed tähistavad tänavu 55. juubelit ja nii sündis idee taas kokku tulla ning pidada maha ühisjuubel.

„Tegu on täna ühe Eesti peaaegu kõige vanema punkbändiga, mida sai omal ajal koolipõlves 1981–1982 tehtud. Meile meeldib mõelda, et oleme nagu legendaarne Sex Pistols, mis kaks aastat tegutses ja eluaeg käivad koos. Sex Pistolsiga päris nii küll ei läinud, aga meie oma sõpruskonnaga oleme kõik need aastad ikkagi kokku hoidnud ja proovinud vähemalt kord aastas mängida,“ rääkis ansambli kitarrist Andres Jaadla.

„Enamusel meie bändi liikmetest täitus tänavu 55. eluaasta ja mõtlesime, et peaks juubelit väärikalt tähistama. Siis tuli koroonakriis vahele ja kõik jäi ära. Aga kuna nüüd Rakvere vabaõhukeskuse avanedes tekkis selline võimalus, siis otsustasime tähistada suurelt,“ jätkas Jaadla.

„Korraldame ürituse nimega Punk juubel, kuhu kutsume nagu ühes vanas lastelaulus – karvaseid ja sulelisi. Tahaks teha ühe suure ja ägeda perepeo, kus ühelt poolt saaks uudistada uudset Vallimäe vabaõhukeskust ja teisipidi nautida mitmekesist programmi,“ sõnas bändimees.

Mõistagi kuuleb Süütu Vanaema repertuaari, lisaks rahvapillimuusikat ja meeskoori, aga ka nii mõndagi muusikuteed alustavat kollektiivi. „Pakume ka noortele ansamblitele võimalust publiku ette astuda. Üle Eesti on kogunenud noori bände, kes lavale tahaks,“ selgitas Jaadla, kutsudes ühtlasi alustavaid muusikuid üles end kirja panema. „Võtke ühendust, vabu aegu veel leiab!“

Muusika kõrval pakutakse ka näitemängu. „Toome lavale 1990-ndate alguses Tartus tegutsenud alternatiivteatri trupi Munev Aine taaslavastuse „Piimmetsa vilus“ – Dylan Thomase kirjutatud südamlik lugu, mis on minu meelest meie teatritrupi üks paremaid esitlusi,“ rääkis Jaadla, kes ka ise omaaegse üliõpilasteatri näitlejate hulka kuulus.

„Saab natuke teatrit, saab natuke punki. Mõnede peaesinejate osas on läbirääkimised veel käimas,“ jättis ta õhku ka veidi põnevust.

„Teeme seda tegemise rõõmust – sissepääs on tasuta. Aga nagu sünnipäeval ikka, kes soovib, võib kingituseks ka väikese annetuse teha,“ lausus Jaadla lõpetuseks.

Süütu Vanaema esinemas. Foto: arhiiv