Vereta jahi meistriks tuli Indrek Ilomets

loodusfoto

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Indrek Ilometsa foto metstildrist. Fotovõistluse žürii poolt valitud tööd on vaatamiseks väljas RMK Tallinna kontori aatriumis 23. oktoobrini.

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul soosis tänavune kuiv ja kuum kevad jäneste, kitsede ja sookurgede ohtrat liikumist. „Aasta loom ilves end jahilistele seekord ei ilmutanud. See ei tähenda, et ilves metsast päris kadunud oleks, sest jälgi oli näha. Ilvese arvukus ei ole siiski ka 2010. ja 2011. aasta lumerohketest talvedest, mis tema toidulaualt metskitse viisid, taastunud,“ rääkis Hunt.

Parimaks osutus seekord foto jõgede ja ojade kallastel tegutsevast kahlajast, pisikesest metstildrist. Indrek Ilomets märkas talle võidu toonud lindu pärast mitu tundi kestnud edutut jahipidamist.

„Autoga edasi liikudes tõusis ühel juba varjulisel metsavaheteel kraaviperve äärest õhku metstilder ja lendas üle tee puude vahele. Peatasime auto ja kõndisin, lootuses teda näha, poolsada meetrit edasi. Okste vahel olev lind laskis kuuldavale lühikesi ärevaid hüüdeid ja minu lähenedes lendas puu latva mu jahikaaslasele poseerima. Vast viie-kuue minuti pärast, kui mõtlesin lahkuda, tuli linnuke tagasi kuuse latva, mille taha oli päike suunanud ilusa taustavalguse,“ kirjeldas ta foto saamislugu.

„Jäädvustatud pilt ei tundunud endale aparaadi monitorilt vaadates esialgu kuigi muljetavaldav, sest eelkõige jäi meelde metstildri ärevad hüüud ja kindla mustriga tegutsemine, ilmse sooviga meid oma pesapaigast eemale meelitada,“ meenutas Ilomets.

Vereta Jahti peeti tänavu 18.–19. mail Pärnumaal Lodjal. RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis sel aastal osa 36 fotograafi, kelle „saakloomaks” oli tänavune aasta loom – ilves.

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Loodusfotovõistluse eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Esimene Vereta jaht toimus 1997. aastal Järvamaal Väätsal. 20 aasta jooksul on võistlusel jahitud kõike ja kõikjal, vee all ja vee peal. Varasematel aastatel on saakloomaks olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk, kährik ja metssiga.

Kuulutaja

Loodusfotovõistluse võitja püüdis pildile metstildri.

Foto: Indrek Ilomets