Viru-Nigula rahvajooksul oli palju osalejaid

jooks

Viru-Nigula jooksu võidu viis teist aastat järjest koju Raido Mitt. Üritusel püstitati ka uus osalusrekord ning korraldus sujus viperusteta.

Eliisa Sild

Möödunud pühapäeval, 12. augustil toimus Viru-Nigulas traditsiooniline rahvajooks juba 19. korda. Tegemist oli Lääne-Virumaa jooksusarja kolmanda etapiga, millel osales 212 spordisõpra.

Rahvajooksu korraldaja Ainar Sepnik rõõmustas, et nii suur hulk inimesi tuli jooksust osa võtma. „Juba enne jooksu oli selge, et võistlejaid tuleb palju, kuna eelregistreerunuid oli hulga. Siiani oli rekord 196 osalejat,“ sõnas Sepnik.

Ka ilmataat soosis üritust. „Ilmaga läks väga hästi. Hommikul oli hea meel, et vihma sadas, kuna väga palavaga on raske joosta ning see natuke leevendas olukorda. Võistluse ajal oli ilm tõesti super,“ rõõmustas korraldaja. Õnneks saabus tugev paduvihm võistluspaika alles siis, kui jooksudistantsid ja autasustamine olid lõppenud.

Jooksusündmusega jäid rahule ka osavõtjad. „Rada oli huvitav, kuna see kulges läbi imelise looduse. Leidus nii mõnusaid tõuse kui ka pehmeid metsaradasid,“ muljetas jooksul osalenud Karl.

Jooksu parimad

Jooksust said osa võtta kõik huvilised. Viru-Nigulas toimusid lühikeste distantsidega lastejooksud, 3,3 km pikkune noortejooks ja põhijooks, mis oli 7,5 km pikk. Parima tulemusega paistis silma põhijooksul esimese koha saavutanud Raido Mitt ajaga 25.35. Naiste seas võidutses aga Liis-Grete Arro tulemusega 29.50.

Võitjatele olid välja pandud korralikud auhinnad. „Lastele olid vähe sümboolsemad, suurematele aga päris head auhinnad. Kohalik Flexa Eesti AS mööblitootja on juba mitmeid aastaid välja pannud laste mööblit. Kohalikud ettevõtted aitavad meid päris palju,“ rõõmustas korraldaja Ainar Sepnik.

Võistluse korraldamisel oli mõeldud kõigele. Peale väsitavat jooksu said osalejad pesemas käia ja turgutada end sooja supi ning morsiga. Kohapeal oli ka kvalifitseeritud meditsiinitöötaja, kes vajadusel abi sai osutada.

Korraldaja jäi ise võistluse organiseerimisega rahule: „Korraldus sujus hästi. Mina korraldan jooksu juba 9 aastat, 10 aastat tegi seda Viru-Nigula Spordiklubi. Kogemusi on juba piisavalt palju, meeskond on kindel ja kõik sujub.“

Osavõtt on tähtis

Sepnik on ise küllaltki suur spordihuviline: „Olen enamus kordadel üritanud ise joosta. Sellel aastal pole küll nii palju trenni teinud, kuid minu jaoks on pigem oluline see, et saaksin osaleda võimalikult paljudel Lääne-Virumaal toimuvatel üritustel.“

Lähiajal on Lääne-Virumaal tulemas veel mitmeid suuri jooksusündmusi, kus kõigil huvilistel on võimalik end võistlustrassil proovile panna või raja kõrval teistele kaasa elada. Laupäeval, 18. augustil toimub suurejooneline Ööjooks ning Lääne-Virumaa jooksusari jätkub septembris.

Viru-Nigula rahvajooksu stardipauk.

Foto: Eliisa Sild