Virumaa noored muusikud astuvad üles Jõhvis

„Virumaa Noor Muusik 2020“ võitis 11-aastane lauljatar Beatriche Huber Narva Muusikakoolist. Foto: PLMFi arhiiv

Muusikute fond PLMF korraldab Virumaal teistkordselt konkursi „Virumaa Noor Muusik“. Konkursi eesmärgiks on tunnustada Virumaa noori muusikatalente ja nende õpetajaid ning populariseerida selles kandis klassikalise muusika õppimist.

Mullu osales konkursil õpilasi kaheksast muusikakoolist ning tiitli „Virumaa Noor Muusik 2020“ võitis 11-aastane lauljatar Beatriche Huber Narva Muusikakoolist. Preemia pälvis ka tema õpetaja Svetlana Voitenko ning parima kontsertmeistri diplomi tema klaverisaatja Tatjana Toporištševa. Teise preemia sai Anna Siroš (10a) Sillamäe Muusikakoolist, õpetaja Ljudmila Tkatšenko akordioniklassist ja kolmanda preemia pälvis Katre Kurg (15a) Rakvere Muusikakoolist, õpetaja Kaarel Peäske klaveriklassist.

„Hea on tõdeda, et Virumaal on tugevad muusikakoolid ja toredad anded. Võtjate kolmik oli väga kõrgel tasemel,“ kommenteeris žürii esimees Pille Lill. „Nüüd me siis jätkame. Oleme väga tänulikud Väike-Maarja, Rakvere, Jõhvi, Narva, Narva-Jõesuu ja Viru-Nigula Muusikakoolide ning Ahtme, Iisaku, Kadrina ja Kohtla-Järve Kunstide Koolide õpilastele ja õpetajatele, kes vaatamata keerulisele olukorrale julgevad ja tahavad osaleda,“ rääkis Pille Lill. Ta nentis, et praeguses keerulises pandeemilises olukorras oleks lihtsam koju jääda, üritus ära jätta või edasi lükata. „Aga koolidega koos otsustasime ikkagi jagada osalejatega esinemise rõõmu ja kuulajatele, kaasaelajatele kuulamise naudingut,“ ütles Lill.

Žüriisse kuuluvad: Pille Lill, Kristina Kriit, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor ja Andreas Lend.

Konkursi eelvoor on Jõhvi kontserdimaja kammersaalis 29. novembril kell 15 ning kell 18 algab finaal-lõppkontsert, kus kuulutatakse välja ka võitjad. Mõlemale sündmusele on vaba sissepääs.

Lõppkontserdil esinevad konkursi võitjad ja keelpillikvartett koosseisus Kristina Kriit, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor ja Andreas Lend, kelle esituses kõlab Dvořák’i keelpillikvartett „Ameerika“.

PLMFi korraldatav III Virumaa Muusikafestival lükkub pandeemiast tingitud olukorraga edasi järgmise aasta algusesse.

Katrin Uuspõld