Aasta tervisedendaja Lääne-Virumaal on Kaidy Aljama

kaidy aljama

Lääne-Virumaa kodanikeühenduste konverentsil anti üle aasta tervisedendaja tunnustus, mille pälvis Lääne-Viru Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna vanemspetsialist Kaidy Aljama.

Eesti Tervisedenduse Ühingu Lääne-Viru osakonna juhataja ja Lääne-Virumaa Tervisenõukogu juhatuse esimees Olga Pihlak sõnas, et kaalukauss langes Kaidy Aljama kasuks just seetõttu, et ta on panustanud oma energiat tervisedenduse järjepidevaks arenguks ning pööranud suurt tähelepanu harjumuste kujunemiseks olulisele sihtrühmale – lastele.

„Ta hoolib oma maakonna inimeste tervisest, leiab võimalusi ja vahendeid elanikele tervisedendusliku eluviisi tutvustamiseks. Ta panustab selleks oma aega ja isegi puhkusepäevi ning üldse on ta ääretult rõõmsameelne ja positiivse ellusuhtumisega,“ kommenteeris Pihlak.

Rakvere Triinu lasteaia tervisenõukogu kirjeldas oma ettepanekus, et Kaidy Aljama panus maakonna tervisedendusse on olnud märkimisväärne alates märtsist 2015. Sellest ajast on ta olnud Triinu lasteaia tervisenõukogu hea koostööpartner. Lisaks muudele tervisedenduse valdkondadele on ta väga suurt tähelepanu pööranud eelkooliealiste laste terviseteadlikkuse tõstmisele ning võtnud südameasjaks leida võimalusi koolitada nendega tegelevaid täiskasvanuid.

Lääne-Viru Maavalitsuse tervisedenduse vanemspetsialist ja Eesti Tervisedenduse Ühingu juhatuse liige Kaidy Aljama panustab maakonna lasteaedade terviseteadlikkuse tõstmisse suure entusiasmiga. Ta on olnud mitmete uute ettevõtmiste algataja ning toetaja, kaasates maakonna lasteaedasid.

Ta on olnud abiks koolituste organiseerimisel lasteaedade õpetajatele, õpetaja abidele ning lapsevanematele. Triinu lasteaia töötajad koos teiste maakonna lasteaednikega on läbinud tööalaseks arenguks ning heaoluks vajalikke koolitusi. Läbitud on nii vaimse, füüsilise kui ka sotsiaalse tervise valdkondi. Samuti on Aljama jaoks tähtis toetada lastega töötavate täiskasvanute teadlikkust varajasest märkamisest erivajaduste kontekstis.

Kaidy Aljama on pööranud suurt tähelepanu laste turvalisuse ja vigastuste ennetamisega seotud teemadele. Ta mõistab lasteaedade vajadusi ning teab, et lastele on oluline teadmiste kinnistumine läbi mängu. Triinu lasteaed ja ka teised maakonna lasteaiad on saanud mängida Kaidy poolt maakonda muretsetud väikelaste vigastuste ennetamise põrandamängu „Aga mina.“

Kuulutaja

Kaidy Aljama. Foto: laane-viru.maavalitsus.ee

  1. aasta nominendid

ANNE TIPNER-TORN – treener, seljaterapeut

JELENA KOIVISTOINEN – Kunda linna Tervisekeskuse pereõde ja koduõde

VELLO AKEL – õpetaja Rakvere Ametikoolis ja Rakvere Gümnaasiumis

TIINA UUKIVI – õpetaja Haljala lasteaias Pesapuu

MIRJAM KULLA – Võsu pereõde

ANNE REINHOLD – õpetaja Võsu Koolis

LEEVI LIPPASAAR – kooliõde Rakvere Reaalgümnaasiumis

ENE EHRENPREIS – Viru-Nigula Vallavalitsuse arendusspetsialist

MAARIT VAIKMAA – õpetaja Kadrina lasteaias Sipsik

MAIRI ETVERK – Rakvere Sotsiaalkeskuse direktor

SVEN HÕBEMÄGI – Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevjuht, treener, koolitaja