Advokaat, ema, võitleja

Ülehomme saab vaadata järgmist osa Briti krimidraamast „Hoides usku“, mille südikaks kangelannaks on väikelinna advokaat ja kolme lapse ema Faith Howells, kes on langenud mitmekesiste probleemide kütkeisse.

Tõnu Lilleorg

Praegu jookseb ETV ekraanil sarja teine hooaeg, kus jagusid on kokku kuus. Kaheksaosalist esimest hooaega saab vaadata rahvusringhäälingu uuelt veebiplatvormilt Jupiter.

Esimese hooaja peasündmuseks oli Faithi (mängib Eve Myles) abikaasa Evani (Bradley Freegard) kadumine. Mees, kes on ametilt samuti advokaat abielupaari ühises firmas, viibis teadmata asukohas ligi kümme päeva.

Faith asus meest innukalt otsima, mille käigus sattus ta arestikambrisse, seisis püstolitoru ees, sotsiaalamet võttis ära tema lapsed ja pisut hiljem päästis ta tütre pantvangistajate käest. Samuti sai ta teada perefirma võlgadest, perekondlikust saladusest, kohalike mafioosode tegemistest, abikaasa salaidentiteedist ja huvist stripiklubide vastu. Ja peaaegu armus ühte klienti.

Teise hooaja sündmustikus, kui Evani kaotsisolekust on möödunud poolteist aastat, on Faith kõige selle eelneva tõttu Evanis kõvasti pettunud ja emotsionaalselt temast eemaldunud. Faithile ei mahu pähe, miks Evan ei pühendanud teda perefirma probleemidesse. Evan jällegi püüdis probleemid üksi lahendada selleks, et säästa naist muretsemisest ja lasta tal nende noorima lapsega rahulikult kodus olla.

Evani raskused said alguse läbikäimisest mafioosodega. Väikelinnas ei ole kliente väga valida ja nii tuleb võtta vastu ka need, kes vähem või rohkem teadaolevalt tegelevad organiseeritud kuritegevusega. Selliste inimestega suheldes tekivad ettenägematud olukorrad ja moraalselt vähem kindlad inimesed, nagu muide ka Evan, võivad leida end peagi tegelemas seaduserikkumistega, nagu näiteks rahapesu.

Nüüd tagasi Faithi juurde. Teise hooaja keskseks sündmuseks on olnud mõrvaprotsess ühe kohaliku taluniku lese Madleni üle, keda süüdistatakse abikaasa mahalaskmises. Faith tunneb, et mõistab tänu oma kogemustele, mida Madlen läbi elab ja asub teda kohtus kaitsma. Paraku mõistetakse naine esimese hooga süüdi. Kuid Faith ei anna alla ja püüab leida uusi tõendeid, et oleks mõtet algne otsus edasi kaevata.

Samuti on Faithile suureks väljakutseks lahendada Evani tekitatud probleemid kohaliku maffia ristiema Gael Reardoniga. Faithil on endiselt tunded Steve Baldini vastu, kes aitas teda Evani otsimisel. Ning eelmises osas sai Evan koju vanglast. Siit saabki lugu ülehomme edasi vaadata.

Sellega, kuidas sari Suurbritannias popiks sai, on huvitav lugu. Seriaal võeti üles üsna väikese eelarvega paralleelselt inglise keeles ja kõmri keeles. Viimane on ametlik keel Walesis, mis on Suurbritannia kultuuriline piirkond kolme miljoniga elanikuga. Just seal, keset imeilusaid maastikke asuvas mereäärses linnakeses, toimub sarja tegevus.

Esmalt jooksis sari kõmrikeelsena ühes Walesi telejaamas ning kogus seal 25 aasta suurimad vaatajanumbrid. 2018. aasta kevadtalvel pani Briti suur telekompanii BBC sarja ingliskeelsena üles oma veebikanalisse, kust inimesed hakkasid seda üha enam vaatamiseks alla laadima. Kumu lahedast teleloost levis suust suhu, sest ehedatena tunduvate tegelaste läbielamised läksid publikule südamesse.

Veebivaatamiste arv jõudis maikuu lõpuks ligi üheksa miljonini ja siis otsustasid BBC bossid panna sarja jooksma oma kõige paremasse kanalisse BBC One kõige paremale eetriajale argiõhtul kell üheksa. Aasta hiljem, 2019. aasta suvel jõudis ekraanile teleloo teine hooaeg. Sarja kolmas ja ühtlasi viimane hooaeg jõuab vaatajate ette tänavu hilissügisel.

Tähelepanuväärsuseks sarja juures on asjaolu, et peaosalisi mängivad näitlejad on abikaasad ka päriselus. Intervjuudes on nad rääkinud, et tänu sellele tunnetavad nad võtteplatsil partnerit väga hästi ja oskavad teineteisega koos olla sundimatult ja loomulikult. Ilmselt tasub siit otsida „saladust“, miks vaatajatele sarja tegelased nii ehedad tunduvad.

Faith kodumaja rõdul. Foto: pressimaterjalid