Marek Sadama uus ansambel Sadamasild esineb Rakveres

Sadamasild 2667 (2)

20. märtsil jõuab Marek Sadama uus bänd esmase kontsertrännuga „Eesti naine“ Rakvere Kultuurimajja. Kontsert algab kell 19.

Katrin Kivi

„Sadamasild on loomulikku rada pidi välja kasvanud Marek Sadama ja Tõnu Laikre väikestest esinemistest mööda Eestimaa külasid,“ rääkis ansambli turundusjuht Emil Oja. „Suurepärased muusikud just kui lisavad laulupiltidele veelgi enam sügavust ja värve.“

Ansamblis laulavad Marek Sadam ja Anett Pero, klahvpille mängib Tõnu Laikre, bassi Tõnis Kivisild, löökpille Oliver Rõõmus, kitarri Viljar Kuusk ja akordioni Martin Trudnikov.

„Ma tõesti soovitan tulla neid väga leidlikke noori muusikuid kuulama,“ ütles bändi solist ja asutaja Marek Sadam. „Ma ise naudin seda kollektiivi väga. Ennekõike iseloomustab Sadamasilla kontserte vahetu ja mõnus olemine, kus terve seitsmeliikmeline ansambel võtab publiku enesega kaasa heale rännule.“

Marek Sadam, mis sai N-Eurost?

Ma pigem ütleksin, et algne N-Euro oli kerge iroonia toonase kodumaise muusikamaastiku pihta. Alustasime sellise puhtalt meieliku huumoriga, aga hiljem Eestist väljaspool oli N-Euro pigem tantsumuusikat ja poppi viljelev kollektiiv. Sellest väljakasvanud muusikat teen Eestist eemal siiani.

Mis puutub uude ansamblisse Sadamasild, siis tegelikult lõin ja esitasin sellist muusikat juba enne, kui „sarvilisena“ N-Euroga tuntuks sain. Arvan, et esimese rännustiilis loo kirjutasin seitsmendas klassis. Kui päris aus olla, siis sellist muusikat loon suure rõõmu ja naudinguga.

Kuidas ja miks sündis uus bänd Sadamasild?

Sadamasild on loomulikku rada pidi välja kasvanud minu ja Tõnu Laikre väikestest esinemistest. Enne Tõnuga liitumist rändas minuga koos laulukirjutaja ja kitarrimängija Toomas Laur. Sadamasild on juba suuremat sorti ansambel. Ennekõike on Sadamasild kontsertesineja, kelle kontsert puudutab ja aitab argielus leida väärtusi.

Teil on välja antud ka plaat. Millal ja kust saab osta?

Albumit “Siis tulen, siis jään…” saab soetada kontsertidelt ja kindlasti ka raamatukauplustest. Usun, et plaat väärib kuulamist küll. Mis mulle oluline – see on eestikeelne ränd koos heade muusikutega. Ma loodan, et kuulajad leiavad meid üles.

Kelle loomingut esitate? Ja millest lood räägivad?

Valdavalt on tegu minu tekstidega ja osalt ka viisidega, kuid rohkem on viise kirjutanud Piret Laikre ja Toomas Laur. Plaadilt leiab ka minu sõbra Mikk Targo viisistatult laulu “Ma olen ju naine”, mille teksti autoriks imeline Leelo Tungal. Meie versioonis kannab laul muidugi pealkirja “Sa oled ju naine”, aga valu ja elu on meiegi tõlgenduses.

Lood räägivad elust. Väga ausalt ja nii, nagu olen seda elanud. Teise poolena tooks esile kodumaa ja rändamise teema.

Minu suurim õnn on see, kui rändajad leiaksid üles sellise ansambli nagu Sadamasild.