Baseilol täitus kaks aastakümmet

baseilo1

Mootorsaagide ning teiste majapidamises vajalike tehnikavahendite müügi ja järelteenindusega tegelev Baseilo OÜ on Rakveres tegutsenud juba kakskümmend aastat. Üle on elatud nii tornaado kui ka majanduskriis ning ettevõte on jätkuvalt elujõuline.

Aivar Ojaperv

Baseilo omanikud Aleksander Pritsik ja Vahur Sall otsustasid ettevõtlusega alustada 1995. aastal. „Alustasime Jonseredi kaubamärki kandvate toodete müügi ja järelteenindusega, meie esimene asukoht oli Rakveres Võidu tänaval endise KITi kontori ruumides,“ rääkis Pritsik.

Baseilo OÜ on 20 aastaga laienenud üle Põhja-Eesti. „Meil on kauplus-töökojad Narvas, Jõhvis, Rakveres, Tapal ja Paides,“ tutvustas Pritsik. „Peamiselt tegeleme aia- ja metsatehnika müügi, hoolduse ja remondiga. Kaubavalikusse kuuluvad mootorsaed, võsa- ja rohulõikurid, trimmerid, muruniidukid, aiatraktorid, raiderid, robotniidukid jne.“

Kaubamärkidest müüb Baseilo vaat et kõiki kõnealuse valdkonna suurimaid. Enimmüüdud on Husqvarna, Jonsered, Partner, McCulloch, Stihl, Oleo-Mac ja AL-KO.

Kogenud töömehed

2000. aastal jõudis Baseilo OÜ kui kiiresti arenev väikeettevõte oma majandusnäitajatega ajalehe Äripäeva Gasell Top 10sse. Sama aasta suvel elati üle loodusõnnetus: Rakveres möllanud tornaado tegi ettevõttele suurt kahju.

Baseilo kauplus-töökoja esimese remondimehena võeti tööle Andrus Tamme, töömahu kasvades võeti tema kõrvale ametisse Eimar Kuiva. „Viimane sai metsameeste seas hüüdnime MacGyver,“ muigas Pritsik. Eks ikka selle pärast, et kui kuidagi enam ei saanud, siis kuidagi sai ikka.

Peagi lisandus remondimeeste seltskonda Kalev Parker ja kõik kolm tublit töömeest töötavad Baseilos ka täna.

Tänavu lisandus tehnikute seltskonda Rakveres Mati Taal, kes töötas sellel alal kaks aastat Soomes ja nüüd on Eestis tagasi. „Tema kogemustest ja Soome töökultuurist on palju õppida,“ kiitis Pritsik.

Baseilo OÜ Rakvere töökoda asub aadressil Tallinna tn 47, ruumid on värskelt remonditud ja saanud uued seadmed ning sisustuse.

Robotniiduk õigustab end igati

Oma põhitegevusalale on Baseilo kindlaks jäänud. „Hooldame ja remondime sõltumata kaubamärgist kõiki mootorsaage, muruniidukeid, aiatraktoreid,“ rääkis Pritsik. „Oleme käibelt ja kauba eksponeerimise tasemelt saavutanud Husqvarna edasimüüjate seltskonnas kõige kõrgema ehk kuldtaseme. Samuti on meil pikad traditsioonid ja kogemused (19 aastat) Stihli toodete müügi ja remondi osas.“

Tänavu võeti Baseilo OÜ Aiatehnika Ekspertide liikmeks. Toodete nimistusse lisandusid kvaliteetsed Jaapani Echo mootorsaed ja trimmerid, samuti Worx robotniidukid.

„Rakvere ja Jõhvi töökojal on pädevus ja garantiiremondiõigus Husqvarna Groupi kuuluvatele toodetele, Dolmar ja Makita, Stiga, Alpina, AL-KO ning Oleo-Maci toodetele, aga ka Briggs and Strattoni mootoritele. Viimaseid mootoreid kasutab enamik niidukitootjaid,“ mainis Aleksander Pritsik.

Mis on kõnealuses valdkonnas aja jooksul muutunud? „Järjest populaarsemaks muutuvad robotniidukid,“ vastas Pritsik. „Ka meie pakume Husqvarna Automowereid ja Worxi robotniidukeid. Automower on minu eest muru niitnud juba kolm aastat ja võin kinnitada, et kogemus on positiivne: naine on rahul; mutid, kes varem aias mullahunnikuid kergitasid, on kadunud ja kolinud naabri aeda; muru on muutunud väga tihedaks; võililled õitsevad maa ligidal ja neil ei ole võimalik pikemaks kasvada; roboti müratase on väga madal ja ei häiri naabreid.“

Pritsik soovitas robotniiduki Baseilost osta paketina, see tähendab koos paigaldusega.

„Väga populaarseks on muutumas akutoitel töötavad rohulõikurid, trimmerid, hekilõikurid, muruniidukid,“ jätkas Pritsik. „Põhjus selles, et seadmed on kergesti käsitsetavad, mugavad, väikse müratasemega, kerge kaaluga ja ohutud. Sobivad ideaalselt aias tööd rügavatele naistele.“

Märtsis soodsalt

Kas Baseilo on eelseisvaks muruniitmishooajaks valmis? „Oleme valmis,“ kinnitas Aleksander Pritsik. „Meil on kompetentne müügipersonal, parimad oma ala tundvad remondi ja hooldusega tegelevad spetsialistid.“

Aga seni, kuni muru veel niitmist ei nõua, on paras aeg abivahendid hooldusesse viia. „Järjekorrad on hetkel lühikesed. Ärge palun lükake remonti vajava niiduki töökotta toomist kevadeks. Järjekorrad kasvavad käsikäes muruga ja võivad kõrghetkel ulatuda kahe nädalani, kui aga plaanite soetada uue niiduki, siis nüüd on selleks õige aeg. Märtsis on Baseilo müügikohtades hooajaeelne laotühjendusmüük, hinnad all kuni 20 protsenti.“

 baseilo2 baseilo3

Baseilo Rakvere kaupluse müüja Maris Ruuto. Fotod: erakogu

Aleksander Pritsik.

Remondimees Eimar Kuiv (paremal) ja klient Raivo Perandi.