Eesti Laul teeb kummarduse popmuusika suurnimede ees

Spetsiaalselt Eesti Laulu finaaliks loodud ühisnumber „ALL Vrait“ teeb lisaks kunagisele Eurovisiooni loole tagasivaate Silvi Vraidi esitatud hittidele. Foto: ERR

Homme toimuvas Eesti Laulu finaalis on publiku ette astumas värvikas galerii kodumaistest artistidest, kes teevad muusikalise kummarduse Eesti popmuusika suurnimede Silvi Vraidi ja Lea Dali Lioni ees.

Eesti Laulu kümnele võistlusloole lisaks pakub laupäeval toimuv finaalkontsert meeldejäävaid etteasteid külalisartistidelt. Neist kaks on pühendatud unustamatutele naisartistidele Silvi Vraidile ja Lea Dali Lionile.

Tänavu möödub 30 aastat ajaloolisest hetkest, mil Eesti osales esimest korda Eurovisiooni lõppvõistlusel. 1994. aastal oli just Silvi Vrait esimene Eesti artist, kes lauluga „Nagu merelaine“ üle-euroopalisel lauluvõistlustel üles astus. Silvi Vraidi ande ja muusikalise panuse tähistamiseks tulevad Eesti Laulu laval suurejooneliseks etteasteks kokku metal-ansambel HND, räppar Gameboy Tetris, popmuusik Eleryn Tiit, Muteko Taiko trummiduo ja Dance Republic Tantsukooli tantsijad. Spetsiaalselt Eesti Laulu finaaliks loodud ühisnumber „ALL Vrait“ teeb lisaks kunagisele Eurovisiooni loole tagasivaate Silvi Vraidi esitatud hittidele, mis on kuldsete tähtedega Eesti popmuusika ajalukku kirjutatud.

Esmakordselt astub Eesti Laulu lavale ka räppar Arop, kelle esituses kõlab finaalis uhiuus singel “A.I.A. (Anna Inimesele Andeks)“. Enam kui neli aastat tagasi valminud loo salvestas Arop koos varalahkunud Lea Dali Lioniga, kes oleks veebruari lõpus tähistanud oma 50. sünnipäeva.

Finaalkontserdiga on liitumas veel teisigi Eesti muusika tänaseid tipptegijaid, kelle etteasted on inspireeritud nii Eesti Laulust kui ka Eurovisioonist. Õhtut juhivad Grete Kuld ja Tõnis Niinemets.

Eesti Laulu finaal algab laupäeval kell 19.30, otseülekannet vahendavad ETV, ETV2, ETV+, Raadio 2, Raadio 4, Jupiter ja ERR.ee portaal. ETV juhatab finaali sisse tänase erisaatega.

Kuulutaja