Grossi Toidukaubad jätkab laienemist

og avamine
Möödunud reedel avas taas uksed uus Grossi Toidukaubad kauplus, sedapuhku Tallinnas. Tegu on keti 59. toidukauplusega ning laienemisplaane jagub ka järgmisse aastasse.

Liisi Kanna

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad uus kauplus avati aadressil Mustamäe tee 41, kus ka varem kauplus tegutses. AS OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et Eesti kinnisvaral hoitakse ikka silma peal. Nüüd, seoses Rimi kontseptsiooni muutuse ja Säästumarketite kaotamisega on ka paar nende kasutuses olnud hoonet ettevõttele huvi pakkunud – nii hiljuti tööd alustanud Viljandi kaupluse kui äsja Tallinnas avatud Marja kaupluse hoonetes tegutses varem Säästumarket.
„Ostsime kinnistu ära ja tegime remondi, oli päris korralik investeering, et maja ümber ehitada,“ sõnas Gross, selgitades, et Säästumarketites on suurem rõhk pakendatud kaubal ja külmleti omade osakaal väiksem.
Grossi Toidukaupade keti puhul on aga trumbiks lihatooted ja omatoodang. „Suur osa on poolfabrikaatide ja valmistoodangu müügil,“ tõdes omanik.
Marja kaupluse puhul on tegu n-ö lähikaupluse niššiga – ümbruses on üheksakordsed majad ning elanikke palju. Samas märkis omanik, et ka kaupluste kontsentratsioon on seal kõrge. „Comarket on täitsa kõrval, Selver üle tee ja Maxima samuti sealsamas. Aga esimeste päevade käibe põhjal paistab, et meil läheb hästi,“ tõdes Gross, lisades, et Marja kauplus asub ka nimetatud neljast kõige rohkem kvartali sees.

Plaanitavad kauplused
Küsimusele, kas Eestis ei ole juba liiga palju kaupluseid, vastas ettevõtja, et selles osas on kõik väga selgelt kohapõhine, lokaalne – ikka on paiku, kuhu laieneda.
Juba detsembris avatakse jaeketi kauplus Loo alevikus. „Vana hoone lammutasime seal maha ja ehitasime korraliku kaasaegse kaupluse,“ sõnas Gross.
Ka järgmiseks aastaks jagub mitmeid laienemisplaane, millest ühe olulisena võib välja tuua kaupluse avamise Narvas. Ettevõttel on sinna soetatud kaks kinnistut, millest ühel hakatakse juba aasta alguses ehitama. Ka Harjumaal on kavas mitme uue kaupluse uksed avada – Kose vallas Kose-Uuemõisa alevikus juba ehitustöö käib ning lisaks plaanitakse suure kaupluse avamist Rae vallas asuvas Jüri alevikus, kus ka praegu Grossi Toidukaupade kauplus tegutseb, kuid on vana ning pisike. „Rae vald on tugev – Tallinna lähipiirkond, kus ostujõud suur,“ selgitas Gross.

Majanduslik areng
Tänavune aasta on Oleg Grossi sõnul olnud väga edukas – Loo kauplus on seitsmes, mis tänavu käivitatakse. „See on meil kõigi aegade rekord,“ rõõmustas ettevõtja, lisades, et ka majandusnäitajate osas peaks see aasta parim tulema.
Gross tõi välja, et viimasel ajal on tema ettevõttesse tööle asunud palju uusi noori inimesi ning lisaks omatoodangule on tugevat rõhku hakatud panema ka väliskaubandusele. „Praegu on meie kett kindlas ja tugevas arengus,“ tõdes ta.
Nädala alguses kohalikus meedias kõlapinda leidnud uudise taustal, et Oleg Gross plaanib osta teisegi helikopteri, märkis ettevõtja, et majandusliku arengu oluliseks teguriks on just kulude optimeerimine. „Selline kiire liiklusvahend on end igati õigustanud. Eesmärk on kiiresti reageerida nii igapäevatööalaselt kui kinnisvaraarendusega seoses,“ sõnas Gross.
Ta lisas, et kuna praegune kopter ei ole iga lennu ajal inimesi täis, siis on teise helikopteri ostmise ajendiks kulusid kokku hoida – lennata selle lennumasinaga, mis on antud hetkel optimaalsem. Soetada plaanitava neljakohalise Robinson R44 lennutunni kulud on kolm korda madalamad aasta tagasi ostetud Eurocopter EC 130 omadest.

Fotod: Üllar Lehesoo