Haljala ja Rakvere vald ühendati kergliiklusteega

haljala

Juuni alguseks sai asfaltkatte Rakvere-Haljala kergliiklustee, mille avamist Haljala ja Rakvere valla rahvas kolmapäeva õhtupoolikul kahe valla piiril tähistas.

Kokku oli tulnud enam kui paarsada liikumishuvilist ning tee avati traditsioonilise lindilõikamisega, milleks usaldati käärid Rakvere vallavanemale Maido Nõlvakule (paremal), Haljala vallavanemale Leo Aadelile (vasakul esiplaanil) ning Verston OÜ ehitusjuhile ja juhatuse liikmele Heino Välile.

Väli esindas ehitajat, kes oma sõnavõtus märkis kergliiklustee valmimise „põhisüüdlaseks“ Rakvere valla endist vallavanemat Aivar Arujat. Esile tõsteti ka KT Europroject Management OÜ esindajat Katrin Suursood, kes oli kergliiklustee projektijuht ja rahad Euroopast koju tõi.

Tee maksis 1,67 miljonit, millest 1,42 miljonit taotles haldusreformi eelne Rakvere vald koos Haljala vallaga piirkondliku konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Meedet toetas EL Regionaalarengu fond. Rakvere vald panustas projekti 170 tuhat ja Haljala 80 tuhat eurot.

Rakvere-Haljala kergliiklustee pikkuseks on 10,3 kilomeetrit, millest 6,7 kilomeetrit jääb Rakvere valla territooriumile. Tee algab Rakvere Põhjakeskuse juurest Olerexi tanklast ja suundub Veltsi kaudu Haljala alevikku.

Kuulutaja

Foto: Ain Liiva