Mille alusel valida nahahooldustooteid?

© Getty Images via canva.com

Ilutoodete valik on ääretult suur, keeruline on orienteeruda kõikide brändide, aga ka erinevate toodete vahel. Seetõttu on lihtne tekkima segadus, mida üldse valida ja millised tooted tegelikult on vajalikud. Jagame sinuga nõuandeid, kuidas paremini orienteeruda külluslikus ilumaailmas.

Apteegikosmeetika – mis see on?

La Roche Posay, Avene, Sebamed on vaid mõned tuntud apteegikosmeetika brändid, mida meil müüakse. Nende brändide ühiseks omaduseks on see, et need on välja töötatud ja/või testitud koostöös dermatoloogidega ja ravivad kindlaid nahaprobleeme. La Roche Posay on näiteks üks tuntumaid ja hinnatumaid apteegikosmeetika brände, mis pakub laias valikus nahatooteid alates SPF kaitsega kreemidest kuni vananemisvastaste ja CC-kreemideni välja. Nii La Roche Posay kui ka teised dermakosmeetika brändid annavad kliendile kindluse, et tooted on kvaliteetsed, loodud kindlate nahaprobleemidega võitlemiseks. Tihti on loodud ka eraldi tooteid tundlikuma nahaga inimestele, et nende õrna näonahka võimalikult vähe ärritada.

Muud ilubrändid ja kuidas leida omale sobivad tooted

Apteegikosmeetikale lisaks on teised ilutooted, kuhu alla liigituvad nii luksusbrändid nagu Chanel või Dior, looduskosmeetika nagu Henna ja Nurme ja palju muud. Selleks, et kogu ilutoodete valikus orienteeruda ja leida õiged tooted, soovitame konsulteerida oma kosmeetikuga, kes oskab öelda täpsemalt, milline on sinu naha seisukord ja milliste toimeainetega tooteid peaks kasutama.

Kosmeetiku abil saad teada, kas sinu nahk on pigem kuiv, kombineeritud või rasune. Lisaks hindab ta ka vajadust tegeleda teiste probleemidega – naha peenikeste kortsude, pigmendilaikude või muuga. Kui sa tead juba, milline on sinu näonahk, on lihtsam hakata otsima sobivaid tooteid. Mõtle ka sellele, mis on sinu jaoks veel oluline: kas bränd peaks olema vegan, kasutama võimalikult looduslikke koostisosasid või vastama mõnele muul kriteeriumile. See aitab sul vähendada suurt brändide valikut ja hakata otsima sobivaid tooteid kaubamärkide valikust, mis sinu jaoks sobivad.

Tutvudes toodetega, veendu, et need vastavad sinu nahale ja loe, mida on nende valmistamiseks kasutatud. Toodete sisaldus algab ainetega, mida on kõige enam kasutatud ja lõppeb nendega, mida on lisatud kõige vähem. Uuri sisaldus, et veenduda, et kasutusel ei ole aineid, mille mõjus ei olda kindlad. Terviseamet annab väga hea ülevaate sellest, mida tooteid kasutades tähele panna ja milliseid erinevaid aineid neis kasutatakse. Tutvu ülevaatega siin.

Kosmeetika e-poest

Üks lihtsamaid viise, on tutvuda erinevate kosmeetikatoodetega e-poes. Nii ei ole vaja veeta tunde füüsilises kaupluses, vaid saab kõikide brändide ja nende tootekirjeldustega tutvuda kodust diivani pealt. Kaup24 ja Hansapost pakub laias valikus kosmeetikatooteid, nii meiki kui ka näohooldustooteid, mida vajad igapäevaseks rutiiniks. Esindatud on nii dermakosmeetika kui ka luksuslikumad ilubrändid, et igaüks leiaks midagi meelepärast.