Parimad talvised tegevused Lääne-Viru maakonnas

Parimad talvised tegevused Lääne-Viru maakonnas

Sügise saabudes tunduvad päevad eriti lühikesed sest valged aega on vaid lusikaga jagatud. Kella 4 paiku on päike peaaegu loobunud ning ilmutama hakkab end talv. Põhja-Eesti rannikul on talvised temperatuurid veidi leebemad kui lõuna pool ning kui südatalvel Lääne-Virumaad külastada, tunneb end pea iga külastaja mugavalt ning värskena.

Pealinna poolt ida suunas sõites halvab loodus enda alla tüüpilise rannikuala ning selle looduse. Kivised kaldad ning looklev maantee ulatub kuni Narvani ning tee peale jääb kaunis ja hinnatud Lääne-Virumaa. Rakvere on Lääne-Viru keskus ning kui maakonnale on tiir peale tehtud, leiab Rakvere linnast suure valiku hotelle ja muid majutuskohti, kus saab soojas voodis lebotada ning hinge tõmmata.

Meelelahutuse poolest aitab ka mõni kasiino sait nagu https://www.boostcasino.com/ee/kasiino-mangud. Eriti siis kui pandeemia möllab ning kinod ja restoranid on suletud.

Milliseid kauneid vaatepilte ja tegevusi pakub Lääne-Viru?

Lahemaa Rahvuspark

Kahte maakonda ulatuv rahvuspark pakub tegevusi nii looduse armastajatele kui ka muid seiklusi otsivatele külastajatele. Varem militaaralasid haldav üksus on nüüdseks kohandanud end looduse kaitsmisele ning liigirikkuse säilitamisele. 

Talvisel ajal on võimalik Lahemaa Rahvuspargi radadel matkata, ööbides telkides, majakestes või erinevates öömajutust pakkuvates ettevõtetes. Kuna rahvuspargis elab suur hulk erinevaid kiskjaid ning herbivoore, rändavad loomad ühest metsast teise väga tihti ning lume olemasolul on võimalik neid jälgede järgi otsida. Lastele saab siis õpetada loomade jälgi ning demostreerida linnu ning looma vaatlust.

Sagadi mõis on nüüdseks täielikult renoveeritud ning pakub kodu metsamuuseumile. Ka talvisel ajal on keskus aktiivselt avatud ning kaunis mõis pakub silmailu igale külastajale.

Kõrveküla suusarajad

Kõrveküla on üks populaarsemaid suusakeskusi Lääne-Virumaal ning turismiga aktiivselt tegelev majutuskeskus. Kõrvemaa suusarajad on legendaarsed ning paljud Eesti medalistid ning maailmameistrid on kasutanud just neidsamu suusaradu oma treeningutel taliolümpia tarbeks. Looklevad suusarajad lähevad läbi tihedate metsade, vaiksete põldude vahelt ning tagasi baasi jõudes ootab sportlast/harrastajat soe saun ja pehme voodi. Ka Valgehobusemäe suusakeskus on üks populaarsemaid sihtkohte talispordi harrastajatele.

Tuubimägi

Mõedaku puhkekeskus on avatud aastaringselt ning lisaks valgustatud suusaradadele ning lumelauasõidule saab rentida ka tuubi ning koos lastega vahvalt aega veeta. Puhkekeskus on loodud eesmärgiga pakkuda külastajatele igat võimalust harrastada talisporti.

AQUA veekeskus

Iga eestlane teab, et Aqua veekeskus Rakveres on üks kõige enim veespordiks modelleeritud veekeskusi Eestis. Kuna spa mõnude pakkumine talvel on eriti soovitud, lisab Rakvere oma veekeskus spa teenuste valikusse spetsiaalseid hooldusi, mis aitavad külmast talvest räsitud nahal taastuda.

Rakveres asub ka palju muid vaatamisväärsusi ning nende hulka kuuluvad mitmed mõisad, lossid, muuseumid, ettevõtted ning looduslikud vaatamisväärsused, millest ei tohiks mööda sõita. Kui suvel on aeg külastada mõnda saart, siis talvel on parem külastada mandril kohti, millest sõitjad tavaliselt mööda kihutavad. Rakvere on Lääne-Virumaa keskus, mis oma uhke linnusega haarab enda alla keskajast inspireeritud arhitektuuriga linna, mis toimetab justkui teises dimensioonis.