Raamatukogus alustab saksa keele kohvik

Lääne-Virumaa keskraamatukogus toimub esmaspäeviti eesti keele kohvik ja alates novembrist teisipäevati saksa keele kohvik. Foto: Tiina Kriisa

Raamatukogus alustab saksa keele kohvik

Lääne-Virumaa keskraamatukogus alustab novembrikuust kooskäimist saksa keele kohvik. Raamatukogu peaspetsialist Lea Lehtmets rääkis, et septembris Kuulutajas ilmunud artikli peale võttis ühendust Tuuli Kumari, kel on valmisolek keelekohviku eestvedamiseks. Tegemist ei ole keelekursuse, vaid võimalusega vabas õhkkonnas saksa keeles rääkimist harjutada. Saksa keele kohvikuõhtud toimuvad teisipäeviti algusega kell 17.

Seni on raamatukogus toimunud mitmel hooajal samal põhimõttel eesti keele kohvik. Lea Lehtmets rääkis, et kui varasemalt on käinud ainult täiskasvanud, siis nüüd on liitunud ka kaks venekeelse taustaga koolinoort. „Üks neist on perega kolinud Rakverre Lasnamäelt, teine on tulnud Ukrainast ja nad soovivad oma eesti keelt harjutada. Nad on väga terased ja tublid,“ lisas Lehtmets. Eesti keele kohvikud on esmaspäeviti kell 17.

„Oleme võtnud raamatukogus suuna, et üritusi me ära ei jäta, et nendel inimestel, kes on vaktsineerimisega pingutanud, oleks võimalik kuskil käia. Loomulikult me järgime nõudeid ja kontrollime vaktsineerimistõendit,“ rääkis Lehtmets.

Nõnda on juba lähiajal raamatukogus plaanis mitu tasuta üritust: 3. novembril tutvustavad Odette Kirsi raamatut Rakvere elanikest ajaloolane Uno Trumm ja raamatut toimetanud-kirjastanud SA Virumaa Muuseumid juhataja Viljar Vissel; 8. novembril räägib Kristi Saare huvilistele investeerimisest; 10. novembril annavad kontserdi Anne Adams ja Tõnu Hallik.

Katrin Uuspõld