Rakvere Gümnaasiumi filmifestival suundub tagasi juurte juurde

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival kutsub taas noori filmitegijaid saatma oma lühifilme. 2020. aasta festival algab 3. veebruaril ning lõpeb 8. veebruari õhtul toimuva finaalüritusega.

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on iga-aastane meeliköitev noorte poolt korraldatav sündmus, mille ajalugu viib tagasi 2000-ndatesse aastatesse. Aja jooksul on festival kasvanud vabariiklikult tuntud omanäoliseks elamuste nädalaks, mille külastajate arv küündib pooletuhandeni. 2019. aasta festivali finaalõhtule elas otseülekande vahendusel kaasa üle 1500 filmisõbra siin- ja sealpool merd.

Selleaastase filmifestivali toimumise eest hoolitsevad esmakordselt uued peakorraldajad Margareth Villers, Miina Roost ja Katariina Parkja. „Lisaks meile on ka tervikuna meeskonnas palju uusi nägusid, seega saab olema väga huvitav ja põnev teekond. Kuid juba hetkel on tunda, et seltskond on tegus ning pulbitseb töötahtest ning värskendavast energiast,“ sõnas Roost.

„Julgustame tõepoolest kõiki noori meile filme saatma. Usume, et Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on noorte jaoks parim stardipakk, kus ajada filmimaastikul juured alla ning saada tagasisidet professionaalselt žüriilt,“ lisas Parkja.

2020. aastal teeb filmifestival kummarduse oma minevikule ja kunagistele eestvedajatele. Teemaga „Juurte juurde“ meenutatakse festivali algusaegu ja juureldakse elu muutumise üle ajas.

„„Suured asjad saavad alguse väikestest” on juba aastaid olnud filmifestivali moto. Sel aastal juurdlemegi selle tunnuslause üle sügavamalt. Proovime inimesi panna mõtlema sellest, kuidas saavad mingid asjaolud või sündmused esmase tõuke, et kasvada viljakandvateks puudeks ning miks jätame mõnikord noored, juuri alla ajavad puud ja taimevõsud kastmata,“ arutles teemavaliku üle Villers.

Maksimaalselt 20 minuti pikkuseid lühifilme oodatakse 1. detsembri südaööni. Festivalist osavõtjad jagatakse kahte kategooriasse – kuni 19-aastased õpilased ning kuni 26-aastased tudengid. Rohkem infot festivali kohta ja kuidas ning kuhu oma film saata leiate Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt filmifestival.eu ning teiste sotsiaalmeedia kanalite kaudu.

Kuulutaja

Hetk tänavu veebruaris toimunud filmifestivalilt.

Foto: Reti Kokk