Rakveres avab uksed Hoberii

Hobigalerii esimeseks väljapanekuks on automudelid Viljar Sardi kogust. Foto: Mart Pitsner

Täna avab Aurum 21 Development MTÜ Rakvere linnas Tsentrumi hoone 3. korrusel näitusesaali, kuhu on nüüd ja edaspidi oodatud kõik, kes tahavad erinevate hobikogujate kollektsioonidega (enamasti siiski vaid väikese osaga nende kogutust) tutvust teha.

Enamasti on ju nii, et inimeste korilasehing sunnib huvitavaid asju uudistama, vahel ka endale tahtma ja siit saabki alguse tema hobi – kollektsioneerimine. Ajapikku kollektsioon kasvab ning enamasti just ruumipuuduse tõttu tulebki oma sellealast tegevust kitsendada ja valida kindel temaatika. Aga tihtipeale on nii, et kogutut näevadki vaid oma pere ja sõbrad, laiema vaatajaskonnani see ei jõua.

Äsjaloodud Hoberii ehk hobikollektsionääride galerii püüabki täita seda puuduvat osa – kogude demonstreerimisvõimalust. Meie esimene eksponent on Rakvere mudelitekoguja Viljar Sard, kes on vaatamiseks välja pannud 1:24 mõõtkavas automudelid. Viljari kogust saab ülevaate ka näoraamatu abi kasutades, aga eks oma silm ole ikka kuningas, nii et võtke veidi aega ja tulge uudistama.

Hobigalerii Tsentrumi 3. korrusel (sissepääs Turu Kaubamaja poolselt küljel – jälgi Hoberii suunaviitasid) on külastajatele avatud laupäeviti kell 11–15. Muudel nädalapäevadel tuleks enne helistada ja külastus kokku leppida. Nagu ütles Hobigalerii üks eestvedajaid Andres Poll: „Uksed on avatud kõigile, kel huvi on. Kui aga huvi pole, tulge ikka, me nakatame teid kogumispisikuga.“ Lisaks väljapanekule saate nautida ka miljonivaadet Rakvere linnale, ilusa ilmaga isegi väliterrassilt. Ja kel kohvi või tee soov, siis sedagi saab. Huviline leiab rohkem infot Facebookist.

Mart Pitsner