Rakveret ootavad mahukad teetööd

Rakvere linnas on sel aastal taas käima minemas mitu pikalt plaanitud tänavaehituse projekti, muuhulgas loodetakse saada toetust Jaama puiestee rekonstrueerimiseks.

Liisi Kanna

Rakvere linn küsis tänavu taas rahastust kohalike teede investeeringutoetuste meetmest, kust möödunud aastal saadi Raudtee tänava rekonstrueerimiseks tuge 150 000 euro ulatuses. Sel korral esitati kaks taotlust – ettevõtlusega seotud Tehnika tänava ning transiitliiklusega Jaama puiestee tarbeks.

Rakvere linnapea Triin Varek rääkis, et äsja saabus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist info, et mõlemaid projekte on hinnatud väga kõrgete punktidega, kuid linnal tuleb valida neist üks, millega edasi minnakse. „Kuna Rakvere linn haldusreformi ajal ei ühinenud ühegi teise omavalitsusega, siis on meil võimalik toetust saada ühele projektile,“ selgitas linnapea tagamaid.

Küll aga avaldas Varek suurt heameelt, et Rakvere linnavalitsuse tehtud tööd kõrgelt hinnati. „Kas ka see päris jah-sõna tuleb, seda veel ei tea,“ nentis ta.

Rakvere abilinnapea Rainer Miltop ütles, et otsustatakse Jaama tänava kasuks. „Vana KIT-i territooriumile suunduva Tehase tänava projekt on pisut väiksem, kuid samuti ettevõtjatele oluline. Jaama puiestee ehitus on aga palju mahukam ja väga oluline sellepärast, et seal on ka transiit peal. Kindlasti langeb valik Jaama tänavale,“ selgitas Miltop.

Abilinnapea selgitas, et projektiga on pikalt tööd tehtud, sest see kätkeb keerukaid töid. „Alates valgustusest, kõikidest kommunikatsioonidest kuni kõnniteede, sõidutee ja ristmikeni – päris mahukas,“ sõnas Miltop, lisades, et kõnealune ala ulatub Kreutzwaldi tänavast (ehk siis ka Ilu puiestee osa) kuni Võidu tänava ristmikuni välja.

„Kui peaks õnnestuma, et veel sellel suvel saab ehitama hakata, siis ma arvan, et neli-viis kuud kulub kindlasti. See on päris tükk tööd seal,“ märkis ta.

Tööde maksumust on Miltopi sõnul aga praegu keeruline öelda. „Hankes hakatakse seda hinda kujundama ja ei ole mõistlik ennustada,“ lausus abilinnapea.

Mitmete linna oluliste tänavate puhul on aga ehitustööd juba kindlalt paigas. Näiteks Vallikraavi tänava hange läks lukku kolmapäeval. „Vallikraavi tänaval on valmis projekt Tallinna tänavalt kuni Annemäe teeni ja see peaks valmis saama 30. juuniks. Nüüd saame teada pakkumised ja selle, kui palju maksma läheb,“ sõnas abilinnapea.

„Kindlasti läheb tegemisse Piiri tänav, kuna Piiri tänaval said kõik Rakvere Vee poolt tehtud tööd valmis. Peaaegu kogu tänav on üles kaevatud, nii et seal ei ole mõistlik midagi lappida, vaid renoveerime tänava täies pikkuses,“ jätkas ta plaanide tutvustamist.

Lisaks läheb sel aastal töösse Parkali ristmik ning sealt edasi tänavalõik kuni Kastani puiesteeni. „Oleme pikka aega sellega tööd teinud, arvan et kolm-neli aastat, alates kinnistu piiride muutmistest ja erakinnistu omanikega läbirääkimistest. Seal muutub üsna palju,“ sõnas Miltop.

Tegelikult on valmis projekt Parkali ristmikust mööda Kastani puiesteed kuni põhikoolini välja. „Tihtipeale ei ole võimalik kõike korraga lihtsalt teha. Kui paneme nii pika lõigu kinni, siis see muudab liikluskorraldust selliselt, et peame kõigepealt hakkama ümbersõitude korraldamist analüüsima,“ selgitas abilinnapea, lisades, et mõistagi tuleb vaadata ka rahalist võimekust.

Ning mitmed projektid seisavadki teostamise ootel. „On projekte, mis on valmis juba mitu aastat ja peavad ootama riiulil, sest kui avaneb mõni meede, siis ei ole tegelikult aega enam projekti tegema hakata,“ selgitas Miltop.

Tänavuste tööde kohta märkis abilinnapea aga lõpetuseks: „Üsna kiired ja kriitilised tegemised, loodame, et ehitajaid jätkub nii palju, et saame kõik tööd tehtud.“

Vallikraavi tänav saab tänavu uue ilme. Foto: Liisi Kanna