Tapjad kaebasid kohtuotsuse edasi

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Aasta alguses mõisteti 15 aastaks vangi kaks meest, kes julmalt tapsid  kõrges eas naise. Tapjad ei nõustunud kohtuotsusega ja kaebasid selle edasi riigikohtusse.

Karistuse said kaks paadunud kurjategijat Sergei Kudrjašov ja Jarmo Kuivkaev, kes 2014. aasta 19. detsembril murdsid Rakveres Uuel tänaval eramusse, kus elas 93aastane naine. Lisaks vanaproua peksmisele lõid nad ohvrit noaga, mille tagajärjel naine suri. Mehed võtsid lahkudes kaasa esemeid koguväärtuses 2030 eurot.

Riiklik süüdistaja nõudis kohtult meestele 15 aastast vanglakaristust. Viru maakohtu Rakvere kohtumaja kohtunik Anu Ammer rahuldas taotluse ja määras mõlemale mehele maksimumkaristuse. Tema sõnul oli meeste kuritöö igati tõendatud ja kohus ei leidnud ühtegi süüd kergendavat asjaolu, et keelduda prokuröri nõutud karistuse määramisest.

Kuivkaev ütles kohtus, et saab otsusest aru. Kudrjašov aga väitis, et talle jääb kohtuotsus arusaamatuks, sest ta pole karistatavat tegu toime pannud. Viimase kaitsja taotles eelmisel istungil oma kaitsealusele esitatud süüdistuse ümberkvalifitseerimist röövimisest varguseks. (röövimise puhul tekitatakse kellelegi vigastusi, varguse puhul mitte – toim.)

Sergei Kudrjašov ja Jarmo Kuivkaev kaebasid ringkonnakohtu otsuse edasi riigikohtusse, mis võttis selle nüüd menetlusse.

Mari Mölder

Sergei Kudrjašov ja Jarmo Kuivkaev Foto: Mari Mölder