Sulgetakse avalikke spordi- ja mänguväljakuid

Veidi enne eriolukorra uute korralduste avalikuks saamist võttis Rakvere linn vastu otsuse sulgeda alates 24. märtsist kõik linnaosade avalikud välispordiväljakud, skate-pargi ja 13 avalikku mänguväljakut. Sama otsuse võtsid päev hiljem vastu ka Tapa ja Rakvere vald. Eile andis ka Väike-Maarja teada, et sulgetakse avalikud mänguväljakud ja kettagolfirajad.

„On mõistetav, et praeguses olukorras on sunnitud kodus viibimine inimestele keeruline ja vanemad sooviks ka lastega mänguväljakutel värskes õhus aega veeta. Terviseameti info kohaselt levib viirus inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu, kuid nakkusohu vältimiseks ei ole võimalik spordi- ja mänguväljakutel atraktsioonide pindu iga kasutaja järgselt desinfitseerida. Seetõttu on inimeste tervise kaitsmiseks ja viiruse leviku tõkestamiseks ülioluline inimkontaktide vältimine. Eriolukord on ajutine, palume mõistvat suhtumist,“ selgitas Rakvere linnapea Triin Varek.

„Me ei piira avalikke mänguväljakuid aedadega, loodame, et lapsevanemad mõistavad eriolukorra tõsidust ja avalikust teavitusest ning infokirjast mänguplatsil piisab,“ lisas linnapea.

„Viiruse leviku tõkestamisele saab igaüks kaasa aidata. Hoolige enda ja teiste tervisest. Püsige võimalikult palju kodus ja hoiduge kokkupuudetest teiste inimestega. Õues viibides on soovitav liikuda maksimaalselt kahekaupa, inimeste vahel mõõdukat distantsi hoides. Palume lastevanematel lastele üle rääkida, et praegused piirangud on kehtestatud nii nende endi kui kõigi teiste tervise kaitseks. Tervel inimesel on oluline viibida värskes õhus, aga palun selleks leida ja avastada natuke vähem külastatavaid paiku,“ märkis Varek.

Eriolukorra valitsuskomisjon kehtestas alates 25. märtsist täiendavad abinõud COVID-19 viiruse leviku tõkestamiseks. Avalikes kohtades nagu välistel mängu- ja spordiväljakutel, randadel, promenaadidel, tervise- ja matkaradadel ning siseruumides tuleb hoida teiste inimestega vähemalt kaks meetrit vahet, välja arvatud kodudes ja juhtudel, kui seda pole võimalik tagada. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. See piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele perekondadele ning inimestele, kes täidavad avalikke ülesandeid.

Lisaks politseipatrullidele, kes 2+2 piirangu täitmist avalikus ruumis kontrollivad, hakkavad alates tänasest, 27. märtsist avalikes kohtades liikuma kohalike omavalitsuste poolt kokku pandud vabatahtlike patrullid.

Vähemalt kaheliikmeline patrull on eristatud helkurvestidega. Nende peamine ülesanne on märgata suuremaid kogunemisi ja sel juhul inimestega vestelda ning neile ohtudest rääkida.

Kuulutaja

Ühe spordiväljakuna on Rakveres kuni muutva otsuseni suletud noorte seas populaarne kogunemispaik skate-park. Foto: Siim Tuus