Taas tulekul lastele mõeldud hobikardisari

kardihooaeg

Eesti Autospordi Liit koostöös Eesti Kardiliiduga korraldab kolmandat aastat lastele mõeldud hobikardisarja auto24 TALENDID RAJALE, mille eesmärgiks on tutvustada lastele tehnikaspordi olemust.

Margus Kiiver,
Eesti Autospordi Liidu peasekretär

Noortesport väärib igal ajal ja igal alal tähelepanu. See on ka mõistetav, sest täna külvatud seemned annavad võrseid alles kaugemas tulevikus. Ilmselt on raske ennustada, kellest täpselt saab tulevikus suur spordisangar, sestap on oluline ehitada kõrgustesse pürgiva püramiidi alus võimalikult lai.

Sport, tehnikahuvi, teadmised

Seda eesmärki teenib edukalt auto24 TALENDID RAJALE, olles senise kahe hooaja peale toonud hobikartidele võistlema peaaegu sada uut huvilist, kellest omakorda koguni 14 on võtnud edukalt jalge alla kardispordi Eesti meistrivõistluste tee.

Lisaks sportlikule küljele kuluvad sarjast saadav tehnikahuvi ning seeläbi omandatavad teadmised ja kogemused igale noorele marjaks ära. Ehkki elame tehnoloogiaajastul, baseeruvad meie ümber toimuvad protsessid ikka pelgalt füüsikaseadustel. Tehniline taip aitab hinnata igapäevaelus tekkida võivaid ohuolukordi, kogemus võistlusrajalt pärsib ehk ka tulevase noore juhi adrenaliinijanu.

On oluline, et noore esimese võistluskogemuse saamine oleks soodne ning seejuures mitte eriti ajamahukas. Autosport teatavasti eeldab keskmisest rohkem haldussuutlikkust, sest lisaks võistlustehnika liigutamisega seotud logistikale tuleb ainuüksi treeningpaika jõudmiseks läbida mõnikord lausa sadu kilomeetreid. Pealegi, mis saakski olla hobikardivõistlusest odavam võimalus lapsele ühe korraliku võistluskogemuse andmiseks!

Sarjast lähemalt

Hobikardisari auto24 TALENDID RAJALE 2015 on mõeldud lastele, kes on sündinud 2002. aastal või hiljem ning kes ei ole enne tänavust aastat omanud võidusõidulitsentsi. Sarja 7 etapi raames sõidetakse 4 rajal, noorelt võistlejalt ei eeldata muud kui kohaletulemist, sest kõik muu vajaliku tagavad sarja korraldajad kohapeal.

Vältimaks kellegi hea tulemuse nahkaminemist vanaema sünnipäeva või mõne muu tähtsa sündmuse tõttu, on sarja reeglitesse kirjutatud erand, et esimese kuue etapi tulemusest kuuluvad kahe kehvema omad mahaarvamisele. Viimasel etapil jagatakse välja aga lausa topeltpunktid, mis teeb üldarvestuses hea koha saavutamise veelgi tõenäolisemaks.

Nagu mainitud, on sarja eesmärgiks tutvustada lastele autosporti, tehes seda ühtviisi praktilisest kui ka õpetlikust küljest. Iga võistluse käigus sõitjad esmalt tutvuvad rajaga ning sõidavad seejärel soojendussõidu, mille järel pannakse ringiaegade põhjal valmis kvalifikatsioonisõitude kiirusgrupid: kiiremad sõidavad kvalifikatsiooni koos kiirematega jne.

Sõltuvalt osalejate arvust ja kardikeskusest on igal sessioonil korraga rajal kuni 10 karti. Kahte võistlussõitu pääseb edasi 15 kiiremat, kes omavahel selgitavad välja etapivõitja. Lisapunkte jagatakse veel päeva absoluutselt kiireima ringi sõitnud võistlejale.

Õpetliku osa eest hoolitsevad sarja koostööpartnerid politsei, Maanteeamet ja Lastekaitseliit, mille spetsialistid viivad etappide ajal läbi osalejatele kohustuslikke ohutu liiklemise ning kiusamisvaba kooli loenguid.

Tehnikahariduse vilju tutvustavad lastele Formula Student Team Tallinn meeskonna liikmed, LaitseRallyParki paarisrajal saavad mõnedki õnnelikud kõrvalistuja kogemuse ralliautos. Lisaks on etappidel kohal mitmeid tuntud tegevvõidusõitjaid, kelle käest huvilised saavad näpunäiteid küsida.

Sari stardib juba 22. märtsil Triobeti Laagri kardikeskuses, jätkub aga FK Keskuse Õismäe ja LaitseRallyParki hobikardiradadel.

Finaalvõistlus peetakse Citroen Grande Finale nime all 7. juunil Citroeni Laagri esinduses. Sarjas osalemise kogumaksumus on 105 eurot, mis teeb etapi hinnaks 15 eurot.

Sarnaselt eelmistele aastatega on auto24 TALENDID RAJALE peaauhinnaks komplektne tuliuus võistluskart, millega meistril on võimalik kohe asuda punkte püüdma Eesti meistrivõistlustel. Teise ja kolmanda koha omanikud teenivad välja kardipoe vastavalt 1000- ja 500- eurose kinkekaardi.

Kohtumiseni rajal!

Foto: Martin Harak

auto24 TALENDID RAJALE 2015 kalender

22.03.2014 – Triobet Laagri

05.04.2014 – FK Keskus Õismäe

19.04.2014 – LaitseRallyPark

03.05.2014 – Triobet Laagri

17.05.2014 – FK Keskus Õismäe

31.05.2014 – LaitseRallyPark

07.06.2014 – Citroen Grande Finale (Laagri)

Kõikide etappide algusaeg kell 12, registreerimine leheküljel auto24.ee/talendidrajale. Osalustasu etapi kohta 15 eurot.