Tulemuslikul inimesel on pea selge ja selg sirge

tulemuslikinimene

Teisipäeval, 24. märtsil toimus Rakvere Põhjakeskuses teemapäev „Terve karjäär“, kus Lääne-Viru Maavalitsuse spetsialistid tõstsid keskmesse töökarjääri tema terviklikkuses: tööelu, vaba aja, pere, hariduse ja tervise kooskõla.

„Meie eesmärk oli teavitada, et maavalitsuse juures tegutsevad tervisedendaja, noorteinfospetsialist ja Europe Direct Lääne-Virumaa teabekeskus, kelle poole ja kuhu võib alati julgelt vastava informatsiooni saamiseks pöörduda,“ rääkis Lääne-Viru Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna vanemspetsialist Merle Maimjärv-Mirka.

Europe Directi maakondlik teabekeskus keskendus oma väljapanekus eeskätt teistes liikmesriikides elamist, töötamist ja õppimist puudutava informatsiooni jagamisele.

„Tegime külastajatele ka väikese teadmiste kontrolli selle kohta, kui teadlikud inimesed üldse oma õiguste kohta on. Uurisime, kas ollakse kursis oma õigustega viibida, elama asuda ja õppida ELi liikmesriikides, kas õppimisel teise liikmesriigi kõrgkoolis võidakse küsida kõrgemat õppemaksu, kas ollakse teadlik õigusest töötada ja pensionile jääda mis tahes liikmesriigis jne,“ selgitasid Europe Directi teabekeskuse Lääne-Virumaa infospetsialistid Merle Maimjärv-Mirka ja Moonika Aruvainu.

Küsimustele vastas pea sada inimest ja tuleb rõõmsalt tõdeda, et tegelikult on teadlikkus hea. „Kõige keerulisemaks osutus ehk pensioni temaatika,“ kommenteeris arengu- ja planeeringuosakonna arendusspetsialist Moonika Aruvainu.

Lääne-Viru Maavalitsuse tervisedendaja Kaidy Aljama lausus, et inimene, kes on teadlik tervisemõjuritest, võimalikest ohuteguritest ja tervist kahjustavatest tegevustest, oskab enda ja teiste tervist hoida. „Vaimselt ja füüsiliselt terve inimene on võimeline tööl olles maksimaalselt panustama, seeläbi ise arenema ning karjääri tegema,“ oli tema sõnum.

Päeva kordaminekule aitas tublisti kaasa ka haridus- ja sotsiaalosakonna praktikant Brenda Eistre, kes oli tegutsemises aktiivne, saades uusi kogemusi üritusele eelnenud ettevalmistusprotsessides kui ka kohapealsete tegevuste läbiviimisel.

“Terve karjääri” teemanädal on Eesti Karjäärinõustajate Ühingu algatatud iga-aastane sündmus, mil keskmesse tõstetakse karjäär selle terviklikkuses: tööelu, vaba aja, pere, hariduse ja tervise kooskõla. Tegevus on suunatud praegu töötavatele  ettevõtjatele, juhtidele, tööturgu sisenevatele või kannapööret planeerivatele, aga ka pensioniplaane tegevatele inimestele üle Eesti.

Kristel Kitsing,

Lääne-Viru maavalitsuse avalike suhete peaspetsialist

 

Foto: Kristel Kitsing