Vana eterniidi saab uue vastu vahetada lisakohustusteta

bestor

Vana eterniidi uue vastu vahetamisel ehitusluba tarvis ei lähe ning riigilõivu maksta ei tule.

Üldiselt kaasneb igasuguste parendus- ning arendustöödega tülikaid lisakohustusi. Näiteks on vaja taotleda omavalitsusest ehitusluba, mis omakorda tähendab, et ehitusloa eest tuleb riigilõivu maksta jne. Enamasti kehtib see ka vana katuse uue vastu vahetamisel. Ühel juhul on võimalik sellest hoiduda.

Kui vana eterniit näiteks pleki või kivi vastu vahetada, siis tuleb seaduskuulekal inimesel ehitusluba hankida. Kui aga vana eterniit uue vastu vahetada, siis Ehitusseaduse lisa 1 alusel ehitusteatist ega ehitusluba vaja ei ole.

Eterniidi kasuks räägib ka paigalduse lihtsus. Leedus toodetud Eternit Balticu Balti Laine plaadid on tehases ära lõigatud nurkade ning ettepuuritud aukudega. See lihtsustab paigaldust oluliselt.

Klassik L omakorda on mõõtudelt identne nõukogudeaegse kaheksalainelise eterniitplaadiga, seega ei ole vaja maja katuse konstruktsiooni muutma hakata. Kui vana roovitus peab, siis võib vana plaadi maha võtta ning kohe uue peale panna. Enamik teistest materjalidest nõuab kaks korda tihedamat roovitust ning tihti ka eriteadmisi ning spetsiaalseid tööriistu.