Sõmerul saab rohkelt ronida ja trikitada

Sõmeru põhikooli juures on nüüd mõned madalseiklusraja elemendid, suurem rada on aga veidi eemal metsatukas. Foto: Siiri Kohver

Madalseiklusradu on viimasel ajal ehitatud mitmele poole ning need on ka usinasti kasutuses. Värskelt sai valmis madalseiklusrada Rakvere külje all Sõmeru alevikus Sõmeru-Näpi rahvaspordiväljaku lähedal metsatukas, mis on otse Sõmeru Terviseraja ülemise parkla vastas, ametliku aadressiga Staadioni tänav 1. Huvilisi ootavad rippsild, takistusrada, trossirada, silla-ahvirada, ninjarada, tasakaalurada ja trosslaskumine.

Samal ajal paigaldati Sõmeru põhikooli kõrvale haljasalale ka uued ronimislindid koos elementidega ehk slackbatuudikomplektid Ninja-Slackline ja Ninjaline. Tegemist on novembris 220. aastaseks saanud Sõmeru põhikooli kingitusega, mis nüüd paika sai. Rakvere valla spordi- ja tervisedenduse nõunik Siiri Kohver rääkis, et vald kinkis tõepoolest koolile sünnipäevaks madalseiklusraja elemendid, aga kuna suurema madalseiklusraja ehitamine oli plaanis suvel, ühendati mõlemad tööd.

„Kooli enda soov oli saada vallalt sünnipäevaks kingitus, mis oleks mõeldud lastele, aga mis ei oleks ese. Kuna parajasti oli arutlusel suurema seiklusraja ehitamine, siis tekkis mõte panna ka kooli juurde mõned madalseiklusraja elemendid, et lapsed saaksid neid vahetundides kasutada,“ rääkis Siiri Kohver. Nüüd ongi kooli juures puude vahel lindid, millel käies tasakaalu hoidmist harjutada ning trossid ja rõngad, millest haarata. „Koormust saab nii ülakeha kui jalad. Ja mis kõige tähtsam – kui rajal ronida, siis samal ajal ei ole vabu käsi nutitelefoni näppida, nii et see on võimalus hoida lapsed liikumises ja nutitelefonist eemal,“ ütles Siiri Kohver.

Nii madalseiklusraja ehitaja kui ronimislintide paigaldaja on Falador OÜ, sügisepoole paigaldatakse madalseiklusrada ka Uhtna kooli juurde.

Madalseiklusrada Sõmerul. Foto: Siiri Kohver

Katrin Uuspõld