Üheksas Darkland Fire kannab Brexiti meeleolu

muusikafestival

MTÜ Tumemaine Tuli korraldab 7.–9. detsembril Rakveres juba üheksanda rahvusvahelise neofolk/dark folk/industrial muusika festivali Darkland Fire 9. Põhikontserdil Rakvere Rahvamaja suures saalis 8. detsembril astub seitsme bändi seas lavale suisa neli Suurbritannia bändi ja kannab seetõttu Brexiti meeleolusid. „Brexit tumemaal, me hoiame sõpruse tuld” on tänavuse festiavali moto.

Aga muus osas on kõik sama – olles ainulaadne kogu lähipiirkonnas, pakub festival Darkland Fire erakordse võimaluse avastada tumedama folgi ja industriaalse muusika erinevaid varjundeid, põnevaid sümbioose ja lummavaid helimaastikke hoolikalt valitud oma žanrite silmapaistvamatelt esindajatelt. Kui tahad näha-kuulda midagi tavapärasest keskteemuusikast erinevat ja ootad muusika puhul elamusi, siis on Darkland Fire sinu jaoks.

Festivalil astuvad üles peaesinejana oma tänavusel albumil pungilikke toone ja protesti jagav viiulifolkarluupija Sieben Suurbritanniast, David Lynch filmide lähenemist spagetivesterniga ristav ja näpuotsaga vampiiri bluusi ning Londoni elektroonilist tantsumuusikat lisav Black Volition Suurbritanniast, rohkelt trumme kasutav industriaalitrio The Lust Syndicate Itaaliast, elektroonilist tumepoppi esitav Black Light Ascension Suurbritanniast, noor rokikitarrisaunde ja elektropoppi ühendav Auger Suurbritanniast, Iisreali neofolk artisti Zeresh (esimene kontsert Euroopas) ja tantsulise vampiiripopi bänd Blood Magick Rootsist.

Festivali peaesineja Sieben annab lisaks laupäevasele kontserdile ka hoopis teises võtmes päevase kontserdi pühapäeval Rakvere Kolmainu kirikus, kuhu pääseb festivali passi ja vaba annetusega igaüks.

Sieben on Rakveres teist korda, esmakordselt astus ta üles kõige esimesel Darkland Fire festivalil 2010. aastal, lisaks veetes perega puhkust 2014. aasta suvel, andis ta Tumeromantika Õhtute kontserdisarja raames neli kontserti – Rakveres, Muuga mõisas ja kaks Hiiumaal.

Matt Howdeni sõnul on ta pereliikmed kadedad, et ta tuleb Rakverre tagasi, kus sai käidud koos suurepärastes söögikohtades ja nauditud vaatamisväärsusi. „Ararat Grill, siit ma tulen!” ei varjagi ta kustumatuid kulinaarseid mälestusi Rakverest.

Tänasel festivali soojendusõhtul Darkland Night astuvad Kultuurikeskuse keldrisaalis üles Helivarjud (Günter Kits) Väike-Maarjast ja DJd. Festival püüab alati pakkuda esinemisvõimalust välisartistide kõrval ka kohalikele sobiva suunitlusega muusikutele.

Risto Kukk

 

Peaesinejaks on Sieben.

Foto: Mal Whichelow